شناسه : 46
جمعه, 03/09/1399 - 12:17
بازدید
ارسال توسط : webmaster
نویسنده : webmaster
سرلشکر باقری در مراسم معارفه جانشین رئیس ستادکل:

توان بازدارندگی کشورمان تهاجم نظامی را برای دشمن سخت کرده است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: در حوزه تهدیدات مستقیم توانسته‌ایم به سطحی از توانمندی و بازدارندگی دست یابیم که تهاجم نظامی برای دشمن سخت و دشوار شود.

آیین معارفه امیر سرلشکر عطاءالله صالحی به‌عنوان جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نظامی در محل ستادکل نیروهای مسلح برگزار شد.

 سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم با بیان اینکه ما در شرایط حساس منطقه‌ای قرار گرفته‌ایم، اظهار داشت:‌ این شرایط تهدیدات و فرصت‌هایی را برای ما در پی دارد. هرچند در حوزه تهدیدات مستقیم توانسته‌ایم به سطحی از توانمندی و بازدارندگی دست یابیم که تهاجم نظامی برای دشمن سخت و دشوار شود.

وی در ادامه افزود: از اینرو دشمن امروز به تهدیدات نیابتی دست زده و استکبار و ایادی آن نیز دائما در این رابطه اقدام به طراحی توطئه و ایجاد مشکلاتی برای نظام و انقلاب می‌کنند.

سرلشکر باقری تصریح کرد: امروز فرصت‌های بی‌شماری در سطح منطقه برای ما وجود دارد که همه این‌ها می‌طلبد، نیروهای مسلح به‌عنوان ارکان قدرت کشور با فکر و اندیشه تحت فرمان مقام معظم رهبری و با برنامه‌ریزی انقلابی در تمامی شئون اقدام کنند تا بدینوسیله بتوانند نقش تعیین کننده‌ای در تامین امنیت نظام ایفا کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان داشت: نکاتی را مقام معظم رهبری در حکم رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مطالبه کردند که اجرای آن برای همه نیروهای مسلح لازم است؛ این نکات عبارت است از ارتقاء توان دفاعی و آمادگی امنیتی نیروهای مسلح که ان‌شاالله با عمل انقلابی این مهم محقق شود. وی گفت: این نکته در حکم برادر عزیزم سرلشکر موسوی نیز تاکید شده‌است و سال‌ها در مکاتبات کتبی و دیدارهای حضوری فرمانده معظم کل قوا به نیروها عنوان شده که پرداختن به آن دینی بر گردن مسئولان و تک‌تک نیروهای مسلح است که باید با عمل انقلابی و جهادی آن را اجرا کنیم. سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه در حوزه ارتقاء توان دفاعی و آمادگی رزمی باید با برنامه و اندیشه‌های بهتر حرکت کنیم تا شاهد رشد مناسب‌تری در این عرصه باشیم و در برابر مقام معظم رهبری سر بلند‍‌تر از گذشته باشیم، خاطرنشان کرد: بازدارندگی در سایه رعایت ارتقاء توان دفاعی عینیت پیدا می‌کند و ملت می‌تواند در پیش برد اهداف و پیشرفت کشور در سایه امنیت حرکت کنند. رئیس ستادکل نیروهای مسلح در ادامه افزود:‌ تداوم امنیت و آرامش تنها با به روز نگهداری تسلیحات و ارتقاء توان و آمادگی نیروهای مسلح امکان پذیر است.  وی تصریح کرد:‌ امکان پاسخ‌گویی به تهدیدات نکته دیگری است که باید به آن توجه شود و در این رابطه با دو مجموعه ستاد کل و قرارگاه خاتم موظف هستیم تا به دور از غافل‌گیری و تاخیر از تهدیدات ارزیابی مناسبی داشته باشیم تا بتوانیم دفاع مناسبی را در جهت امنیت مردم رقم بزنیم. دست‌یابی به این اهداف در سایه  همکاری و هم‌افزایی نیروهای مسلح امکان پذیر است. سرلشکر باقری گفت: توانمندی‌های بسیاری در سپاه ارتش و ناجا و سایر نیروهای مسلح وجود دارد که طبق منطق و خواسته فرمانده معظم کل قوا تمامی نیروهای مسلح باید با حداکثر تلاش در جهت هم‌افزایی و ارتقاء امنیت حرکت کنند. وی تصریح کرد:‌ همان‌گونه‌که امیر موسوی اشاره کرد 80 درصد ماموریت‌های ارتش و سپاه متفاوت است و 20 درصد ماموریت‌ها به دلیل تهدیدات نا‍‌هم‌طراز ماموریتی مشترک است که در این 20 درصد باید همکاری و همیاری وجود داشته باشد و در آن 80 درصد نیز حمایت و پشتیبانی راه گشا لازم است. سرلشکر باقری گفت:‌ درخواست من از سرلشکر صالحی این است که در هر نکته‌ای که احساس کردند ستاد کل نیروهای مسلح باید با یک چشم کل نیروها را ببیند و چنانچه خدای ناکرده در این رابطه دچار نقصانی شده‌است تذکر داده و یا به اینجانب یادآوری کند و یا اینکه رأسا دستور اصلاح دهد.  رئیس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان ساخت:‌ من با خدای خودم عهد کردم که هیچ تفاوتی میان نیروها قائل نشوم، چون همه نیروها بازوان مردم و فرمانده معظم کل قوا هستند و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. البته هرکدام نقاط ضعف و قوتی دارند.  وی با اشاره به تقسیم کار صورت گرفته در ستادکل نیروهای مسلح یکی دیگر از ماموریت‌های جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح اصلاح الگوی سلاح و تجهیزات است که باید متناسب با تهدیدات، فرصت‌ها و تغییرات در فناوری و کیفیت نیروی انسانی به‌روز‌ رسانی و بازنگری شود که این کار بسیار سنگین است. ان شاء الله سرلشکر صالحی آنرا دنبال خواهد کرد.

سرلشکر باقری در ادامه گفت: مسئله آموزش و شورای سیاست‌گذاری آموزش نیز موضوع دیگری است که از ارکان اساسی ومطالبات دائمی فرمانده معظم کل قوا به شمار می‌رود، با تجربه‌ای که از سرلشکر صالحی در این زمینه سراغ داریم، امیدواریم گام‌های مناسبی را در این رابطه بردارند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: امیر سرلشکر صالحی تاکنون گام‌های بزرگی را در ارتقاء توان دفاعی ارتش برداشته است و خاطرات درخشانی از سوابق اجرایی وی در ارتش به یاد داریم. ورود او را به ستادکل نیروهای مسلح خوش‌آمد می‌گوییم.

وی در خصوص امیر سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: حقیقتا در یک سالی که در خدمت وی بودم، بهترین یار، همکار و مشاور دلسوز برای من و نیروهای مسلح بود و همه معاونت به این نکته اذعان دارند که تصمیمات امیر موسوی بسیار کمک‌کننده و راهگشا بوده است. امیدواریم دوره وی در فرماندهی کل ارتش دوره تداوم، تعمیق، تشدید و تقویت همکاری‌ها ارتش، ستادکل و نیروهای مسلح باشد.

انتهای پیام/

 منبع: دفاع پرس

برچسب ها
نوشته های مشابه
0 دیدگاه